Czy warto kupować w outlecie odzieżowym?

Szczepan Zawadzki
lipiec25/ 2019

Outlet odzieżowy obecnie kojarzony jest z końcówkami poszczególnych serii. Oczywiście produkty są nieużywane i w zdecydowanej większości będą pochodziły z nadwyżek produkcyjnych, pozostałości magazynowych czy zwrotów konsumenckich. Znacznie rzadziej do outletów odzieżowych trafiały będą ubrania z licytacji.

Jakie ubrania można kupić w outlecie?

Oczywiście wszystko uzależnione będzie od tego, jaki asortyment jest w posiadaniu danego outletu. W takich miejscach zdecydowanie najczęściej oferowane są bowiem ubrania prestiżowych i znanych marek. W zdecydowanej większości przypadków w outletach ubraniowych będą znajdowały się trencze, garnitury czy galanteria skórzana. Ponadto należy mieć świadomość, że obniżki mogą sięgać nawet 70%, zdarzają się również promocje, gdzie ubranie można kupić za 10% jego wartości.

Jakimi zasadami należy się kierować kupując outlet odzieżowy?

W outlecie odzieżowym jest przede wszystkim ograniczony wybór. Osoby, które mają rozmiar 36 mogą mieć duży problem ze znalezieniem świetnej okazji. Ubrania w takim rozmiarze sprzedają się bowiem bardzo dobrze w regularnej cenie, dlatego bardzo rzadko trafiają później do outletów.

Z kolei dokonywanie zakupów w tego rodzaju miejscach może być doskonałą opcją do znalezienia okazji dla osób otyłych i szczupłych. Oczywiście nie jest to reguła. Warto również pamiętać, że outlet to nie jest lumpeks, dlatego oferowane ubrania nie mogą być nie tylko używane, ale również zniszczone w sposób, który mógłby uniemożliwiać w pełni korzystać z ich funkcji. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że ubrania dostępne w outlecie nie muszą mieć oryginalnego opakowania.

Każdy zakupiony w takim miejscu podlega oczywiście gwarancji, według prawa nie ma znaczenia ile kosztowało dane ubranie. Wyjątkiem może być sytuacja, gdzie obniżka ceny ma związek z wadą ubrania. Klient musi być jednak poinformowany o tym fakcie.

Podsumowanie

Nie można z góry zakładać, że w outlecie odzieżowym będzie tanio, ponieważ do tego rodzaju sklepów trafiają markowe ubrania. Przykładowo cena płaszcza Burberry nawet po 80% obniżce nadal będzie wysoka. Dodatkowo rekomendowane jest sprawdzanie czy deklarowana przez dany outlet przecena jest prawdziwa. Przydatna będzie do tego umiejętność szybkiego liczenia procentów.