Czy na wakacje można jechać bez bagażu?

Szczepan Zawadzki
maj06/ 2022

 

Marzeniem wielu osób jest wygodny wyjazd na wakacje bez bagażu. Bez wielkiej walizki, która wypełniona jest ubraniami, kosmetykami, kremami czy butami. Każdego czasem kusi, aby na wakacje do Turcji jechać zupełnie bez bagażu? Wydaje się być to doskonałym pomysłem. Niektórzy turyści łatwiej mogą się pokusić o takie rozwiązanie. Dla innych, nie wchodzi ono w grę. Bez bagażu się nie obejdzie. Ale czasem jest to możliwe. Już wyjaśniamy, kiedy tak może być.

Bez bagażu na wakacje

Nie ważne, gdzie wybierzemy się na wakacje. Czy to do Turcji, Egiptu, czy nad Bałtyk. Wszędzie można jechać nie zabierając ze sobą nawet najmniejszego bagażu. Nikt nie każe nam zabierać ze sobą ogromnej walizki. Bez problemu pojedziemy na wakacje, nie mając przy sobie nawet podręcznego bagażu. Jest tylko jedna rzecz, którą musimy ze sobą zabrać, aby nie przejmować się bagażem. Niewielka rzecz, ale niezwykle istotna. Mowa tutaj o pieniądzach. To niezbędny warunek, aby jechać na wakacje i nie zabierać ze sobą bagażu. I nawet nie trzeba zabierać ze sobą gotówki. Karta wystarczy w zupełności.

Mając gotówkę, wszystko, co niezbędne kupimy na miejscu. Wszystkie rzeczy na wakacje, jakie mogą być nam potrzebne kupimy albo w samym hotelu, albo w jego najbliższym otoczeniu. Potrzebujemy ubrań, bielizny, kosmetyków? Idziemy do sklepu i kupujemy to, co jest nam potrzebne. Chcemy mieć nowe buty? Nic prostszego. Jeżeli wybierzemy luksusowy hotel będziemy mogli wszystko zamówić i będzie to dostarczone nawet bezpośrednio do naszego pokoju. W Turcji, będąc na wakacjach w Alanyi, bez problemu zdobędziemy wszystkie niezbędne akcesoria w bezpośrednim otoczeniu dowolnego hotelu. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Należy pamiętać, że w przypadku, kiedy wakacje pojedziemy bez bagażu i bez pieniędzy, to raczej nie będą one udane. Ale można zrobić to odrobinę inaczej.

Mniejszy bagaż to dobre rozwiązanie

Jeżeli nie jedziemy do Turcji z dziećmi, to na tygodniowy, czy dwutygodniowy pobyt nie potrzebujemy wielkiego bagażu. Można nawet zapakować wszystko do bagażu podręcznego. Temperatura w Turcji sprawia, że nie musimy mieć dużej ilości ciepłych ubrań. Wystarczą krótkie spodenki, dwie zmiany bielizny, strój kąpielowy, szczoteczka do zębów, maszynka do golenia. To wystarczy, aby spędzić niezapomniane wakacje w Turcji. Oczywiście jest to pisane z męskiego punktu widzenia, kobiety zabiorą pewnie inny zestaw. I warto wiedzieć, że w Turcji jest bardzo ciepło i słonecznie, więc nawet duże pranie, wyschnie momentalnie.