Automatyczne nawadnianie trawy – nowoczesna pielęgnacja zieleni

Szczepan Zawadzki
marzec09/ 2018

Trawniki cieszą się wciąż rosnącym powodzeniem jako alternatywa dla bardzo wymagających i czasochłonnych ogrodów z roślinami ozdobnymi. Zielona murawa jest nieco łatwiejsza do pielęgnacji, jednak pewne czynności są nieuniknione. Jedną z ważniejszych spraw, o której nie można zapominać jest prawidłowe i systematyczne podlewanie, utrzymujące trawę w doskonałej kondycji. Nowoczesne rozwiązanie, jakim jest automatyczne nawadnianie trawy, jest bardzo dobre i warto rozważyć, czy w nie zainwestować.

Systemy nawadniania trawników – jak to działa?

Profesjonalne firmy zajmujące się dostarczaniem specjalistycznych urządzeń do zdalnego podlewania trawników, projektują i wykonują kompleksowy montaż, a także programują systemy zraszaczy na terenie zleconym przez klienta.

Projekt zawsze uwzględnia indywidualne warunki glebowe i klimatyczne danego miejsca, aby jak najbardziej optymalnie dopasować zestaw urządzeń podlewających do konkretnych potrzeb.

Profesjonalne systemy nawadniania trawników składają się z kompletu rur rozprowadzających wodę, linii skroplających, końcówek zraszających, elektrozaworów oraz czujników deszczu. Odpowiednio zaprogramowane urządzenia za pomocą sterowników, uruchamiają proces podlewania w momencie, kiedy jest to niezbędnie konieczne dla utrzymania prawidłowego wzrostu roślin.

Jakie korzyści generuje automatyczne nawadnianie trawy?

Należy rozpatrzyć kilka zasadniczych korzyści, które niesie zainwestowanie w systemy zraszaczy użytkownikom tych urządzeń.

Przede wszystkim oszczędność wody, co jest odczuwalne przy płaceniu bieżących rachunków. Zautomatyzowane systemy podlewania w sposób inteligentny rozpoznają warunki, w których należy uruchomić dostarczanie wody do korzeni traw. Tylko kiedy jest to konieczne, uzupełniają poziom wilgotności do odpowiednich wartości.

Murawa ma zapewnione optymalne parametry wodne, które oprócz nawożenia mają zasadniczy wpływ na jej kondycję i prawidłowy wzrost. Odpowiednio podlewana trawa ma żywy zielony kolor i silnie się rozkrzewia, co daje pożądany efekt pięknego wyglądu.

Właściciel trawnika inwestując jeden raz w profesjonalny system rozprowadzania wody, ma pewność, że jego teren będzie przez długi czas prawidłowo podlewany, a poprzez zautomatyzowanie czasochłonnych i dosyć kłopotliwych czynności, związanych z ręcznym podlewaniem zaoszczędzi sobie sporo czasu.

Jeśli tylko użytkownik profesjonalnie założonego systemu będzie pamiętał o opróżnieniu urządzeń z wody przed zimą, będzie cieszył się jego bezobsługową pracą.

Więcej na stronie http://zielony-trawnik.pl/