Zdobienia paznokci – hit czy kit?

Szczepan Zawadzki
sierpień07/ 2019

Która z nas nie widziała u koleżanki pięknych, zdobnych paznokci, na których widniały różne motywy, ozdoby kwiatowe czy nawet postaci z kreskówek. Która z nas choć raz nie chciała mieć oryginalnie zrobionych paznokci, które będą w prosty sposób uzupełniać stylizację. Teraz jest to jak najbardziej możliwe. Metoda żelowa zdobienia paznokci umożliwia szybkie i długotrwale zrobienie efektownych zdobień zarówno na paznokciach u rąk, jak i nóg.

1. Co trzeba wiedzieć o tej metodzie?

Metoda żelowa zdobienia paznokci to metoda, która jak sama nazwa wskazuje oparta jest na żelu. Za pomocą specjalnego, długiego i cienkiego pędzelka można na paznokciu tworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki. W wielu salonach znajdują się bowiem wzorniki, gdzie manicurzystki oferują swoim klientkom paznokcie z efektem ombre (cieniowaniem), z motylkami, kwiatkami, postaciami z kreskówek, ciekawymi budynkami z całego świata oraz śmiesznymi napisami. Możliwe jest to dzięki żelowi, który jest jest elastyczny i trwały. Po zrobieniu zdobienia należy go od razu utwardzić (minimum 2 minuty w lampie).

2. Można je zrobić samemu w domu

Co ciekawe, takie zdobienia można wykonać również w swoim domu. Wystarczy odpowiedni asortyment, lampa oraz minimalne zdolności artystyczne. Przed rozpoczęciem manicure należy jednak pamiętać, by wyciąć skórki i opiłować płytkę paznokcia i nadać jej odpowiedni kształt (np. migdałka, owalny czy kwadratowy). Kolejno przy pomocy bloku polerskiego następuje zmatowienie całej płytki. Następnie każdy paznokieć należy odtłuścić za pomocą odtłuszcza i wacika. Teraz nalezy nałożyć bazę i utwardzić nasze paznokcie w lampie Led lub UV. Taka czynność trwa ok minutę. Po wyciągnięciu dłoni z lampy, nakładany jest lakier hybrydowy. W zależności od intensywności koloru – czynność jest powtarzana. Kolejny etap to zdobienia. I tu można użyć żelu, który również należy utwardzić w lampie. Ostatni etap to top i również utwardzenie go za pomocą lampy UV. Dzięki niemu nasze paznokcie się błyszczą. Po przetarciu każdego paznokcia odtłuszczaczem nasze dłonie są skończone.

Podsumowując, efektowny i oryginalny manicure to naprawdę nic trudnego. Wiele pań może wykonywać go w profesjonalnych salonach kosmetycznych lub jak wspomniano wyżej – w zaciszu własnego domu. Obojętnie gdzie go zrobimy – warto postawić na precyzyjne wykonanie, gdyż tylko taki manicure będzie dobrze się prezentował na paznokciach w każdej stylizacji. Metoda żelowa zdobienia paznokci to zapewne jedna z prostszych metod, które są niezwykle trwałe.