Spacerówka – jaką wybrać?

Szczepan Zawadzki
lipiec23/ 2019

Kiedy kręgosłup i mięśnie dziecka są już wykształcone na tyle, aby maluch mógł swobodnie siedzieć, należy zakupić nowy wózek – spacerówkę. Producenci sprzętu i akcesoriów dla dzieci oferują szeroki wybór modeli różniących się od siebie designem, wielkością, konstrukcją… Jak z ogromu możliwości wybrać najlepszy wariant, który zapewni komfort zarówno maluszkowi, jak i opiekunowi? Sprawdź nasze propozycje!

Wózki spacerowe wygodne dla dzieci i rodzica

Wózki spacerowe dla dzieci powinny być dopracowane pod kątem funkcjonalnym. Do podstawowych czynników mających wpływ na komfort codziennego użytkowania spacerówki jest jej waga. Jeśli nie chcesz, aby wnoszenie wózka po schodach było  katorgą dla pleców, wybierz lekki model o składanej konstrukcji (taki wózek nie tylko wniesiesz na trzecie piętro, ale również bez problemu przetransportujesz go w nawet niewielkim samochodzie). Aby umożliwić maluszkowi wygodę podczas snu, wybierz spacerówkę z opuszczanym oparciem. Ważne jest również, aby materiał, z którego wykonana jest budka, był odporny na promieniowanie UV i zapewniał dziecku kojący cień.  Przydatny okaże się również regulowany podnóżek.

Modele dla aktywnych rodziców

Coraz większa rzesza rodziców łączy aktywność fizyczną z opieką nad dzieckiem. Odpowiedzią na potrzeby aktywnych mam i ojców są wózki osadzone na trzech dużych kołach. Specyficzna konstrukcja umożliwia dorosłej osobie swobodny bieg.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również wózki spacerowe przystosowane do jazdy po nierównej powierzchni. Tego typu modele posiadają cztery pompowane koła  o średnicy większej niż w standardowym wózku. W tym przypadku spacerówka charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrą amortyzacją.