Serwis rowerowy w Krakowie

Szczepan Zawadzki
styczeń06/ 2019

Jazda na rowerze to doskonały sposób na spędzenie wolnych chwil. Warto zaznaczyć także, że w ostatnich latach rower stał się popularnym środkiem transportu, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Kraków. W Krakowie z roku na rok powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, dzięki którym poruszanie się po mieście stało się o wiele przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

Korzyści z jazdy rowerem

Jazda na rowerze ma przynajmniej kilka korzyści. Po pierwsze, można się dotlenić, poprawić przemianę materii, a także zrzucić nieco zbędnej tkanki tłuszczowej. Kolejną ważną sprawą jest aspekt finansowy. Poruszając się po mieście na rowerze można zaoszczędzić na benzynie czy na biletach komunikacji miejskiej.

Warto zaznaczyć, że nie ma granicy wiekowej jeżeli chodzi o jazdę na rowerze. W ten sposób mogą poruszać się zarówno dzieci (oczywiście pod opieką i bezpośrednim nadzorem osób dorosłych) jak i osoby starsze. Przyjemność z jazdy na rowerze można czerpać w każdym wieku.

Jak dbać o rower?

Chcąc, aby rower działał bez zarzutu, konieczny będzie regularny przegląd, który oferuje serwis rowerowy Kraków. W rękach profesjonalistów sprzęt przejdzie gruntowny serwis. Ważne jest to, aby dokonywać regularnych przeglądów. Podczas nich można dostrzec defekty, które mogą zagrażać bezpieczeństwu podczas jazdy.

Zaleca się, aby serwis rowerowy wykonywać dwa razy w ciągu roku kalendarzowego. Dotyczy to osób jeżdżących amatorsko. Przy startach w zawodach sprzęt powinien być dokładnie sprawdzany przed każdym pojawieniem się na linii startu

Jak wygląda serwis rowerowy kraków?

Serwis roweru zaczyna się od jego dokładnego umycia. Chodzi o to, aby błoto czy też inne pozostałości po wycieczkach rowerowych nie przysłoniły ewentualnych usterek sprzętu. Rower myje się przeważnie w ciepłej wodzie z dodatkiem środków czyszczących, głównie odtłuszczających. Dokładnie czyści się wszystkie elementy, również łańcuch czy tarcze zmiany przerzutek.

W momencie gdy rower zostanie już dokładnie umyty, to wówczas można rozpocząć przegląd jego części. Każdą z nich testuje się z osobna, po to by mieć pewność, że działa ona w sposób prawidłowy. Najważniejsze są hamulce, ponieważ to dzięki nim w sytuacji zagrożenia można szybko się zatrzymać. Serwis rowerowy kraków obejmuje także sprawdzenie ciśnienia w oponach, płynności zmiany przerzutek czy naciąg łańcucha. Wprawiona osoba może przegląd roweru dokonywać na własną rękę, jednak można wtedy coś przeoczyć – dlatego lepiej jest zdać się na profesjonalistów w swoim fachu.