Praktyczne rozwiązania w sypialni

Szczepan Zawadzki
lipiec03/ 2018

Nowoczesne wnętrza są nie tylko dopracowane do perfekcji pod kątem estetycznym, ale również funkcjonalnym. Architekci wnętrz i projektanci mebli odchodzą od niepraktycznych rozwiązań i nietrwałych materiałów. Jakich mebli nie może zabraknąć w sypialni zaprojektowanej według najświeższych trendów? Jak zapewnić sobie najwyższy komfort wypoczynku? Sprawdź!

Regulowane stelaże

Dla większości z nas rola łóżka nie ogranicza się tylko do mebla służącego do spania. Z wielką przyjemnością zakopujemy się w kołdrze, aby zrelaksować się przy telewizji, obejrzeć dobry serial albo oddać się lekturze. Aby wieczorny odpoczynek był maksymalnie komfortowy, warto wymienić klasyczny stelaż na model o regulowanej konstrukcji. Podnosząc górną część, możesz wygodnie rozłożyć się na łóżku w pozycji półleżącej.

Łóżka ze skrzynią na pościel

W niewielkich mieszkaniach ciężko znaleźć wolne miejsce na przechowywanie zapasowego kompletu pościeli. Producenci mebli znaleźli sposób na rozwiązanie kłopotu z ograniczoną przestrzenią w mieszkaniu. Wystarczy, że wstawisz do sypialni proste łóżko z wbudowanymi skrzyniami lub szufladami, a zyskasz niewidoczną skrytkę na rzeczy, na które ciężko znaleźć odpowiednie miejsce.

Drewno znowu na czasie

W modnych aranżacjach dużą rolę odgrywają naturalne materiały i dodatki. Wymieniając meble z lekkiej płyty meblowej na modele wykonane z litego drewna, zyskujesz trwałe wyposażenie i piękną dekorację. Drewno od wieków cenione jest w meblarstwie za swoje właściwości – odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne oraz długowieczność. Szukając idealnych mebli, zwróć uwagę na modele pokryte bezbarwnym lakierem. Bogate usłojenie i naturalna barwa wnoszą do wnętrza ciepło i klasę.
W większości sklepów z wyposażeniem wnętrz próżno szukać ciekawych mebli z drewna. Poszukiwania idealnego kompletu ułatwi Ci Internet! Na stronie notodo.pl znajdziesz szeroki wybór designerskich mebli do sypialni w minimalistycznym stylu.