Ponadczasowa wartość odlana w srebrnej monecie

Ponadczasowa wartość odlana w srebrnej monecie
Szczepan Zawadzki
wrzesień10/ 2017

Srebro było znane już w czasach starożytnych. Przez lata cenione jako metal szlachetny. Używane głównie jako środek płatniczy, a także do produkcji biżuterii, srebrnych naczyń, czy sztućców. To nie zmieniło się do dziś.
Obecnie zainteresowanie srebrem z roku, na rok wciąż wzrasta.
Wynika to z zapotrzebowania inwestorów, a także z rozwijania się w Polsce numizmatyki, której zbiory w znacznej części dotyczą srebrnych monet.

Kolekcjonerstwo w kolorze srebra


Kiedy kilka lat temu zdecydowałem się na usystematyzowanie moich zbiorów i ukierunkowanie pasji na kolekcjonowanie srebrnych monet koronnych Stanisława Augusta Poniatowskiego…

Pasja związana z kolekcjonowaniem srebrnych monet funkcjonuje na rynku Polskim odkąd bilon został wprowadzony do obiegu. Dla coraz większego grona sympatyków, którzy w swoich zbiorach mają nie tylko monety koronne Poniatowskiego, srebrne monety są jak skarb.

Dzięki Firmom, zajmującym się dystrybucją srebrnych monet kolekcjonerskich oraz obiegowych emitowanych przez Narodowy Bank Polski czy mennice z różnych Państw na świecie, mogą powiększać swoje zbiory.
Srebrna moneta może być nie tylko przedmiotem kolekcjonerskim, ale też wyjątkowym prezentem i piękną pamiątka, przekazywaną z różnych okazji. Srebrna moneta z wizerunkiem młodej pary, kolorowego pingwina, z życzeniami urodzinowymi. Jest ich tak wiele, że nie sposób wymieć.
Poza zestawami kolekcjonerskimi w ofercie znajdziemy również, srebrne monety lokacyjne, inwestycyjne, monety przedemisyjne, monety obiegowe, monety zagraniczne i wiele innych.

Odzysk kolorowego metalu


Na rynku wtórnym wciąż wzrasta zapotrzebowanie na srebro. Dzieje się tak, gdyż ten kolorowy metal ma bardzo szerokie zastosowanie, nie tylko w przemyśle.

Skup srebra jest realizowany głównie w postaci stacjonarnej, choć coraz częściej transakcje można realizować również w formie on-line. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, po akceptacji którego skup srebra zorganizuje jego odbiór. Jest to idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę i szanują swój czas.

Na rynku jest też wiele Firm takich jak http://www.coinart.pl/skup-srebrnych-monet.php, które specjalizują się w skupie srebrnych monet. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje skup srebrnych monet warszawa. Miejsce, w którym można sprzedać stare, srebrne monety, zarówno te obiegowe jak i kolekcjonerskie, polskie, czy zagraniczne.

Jeśli chcemy sprzedać srebrne monety warto skierować swoje kroki do Firmy, która się tym specjalizuje. Skup srebrnych monet warszawa zapewni wycenę monety, a nie zapłatę za kruszec. Ma to zasadnicze znaczenie przy obiektach kolekcjonerskich.