Organizowanie wypoczynku w ogrodzie

Szczepan Zawadzki
czerwiec02/ 2019

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że chętniej spędzamy swój czas w ogrodzie. Do lata jeszcze kilka dobrych tygodni, zatem warto się zastanowić już teraz, co może przydać się nam podczas wypoczynku na łonie natury, w zaciszu swojego przydomowego ogródka czy działki rekreacyjnej.

Zorganizuj sobie przestrzeń

Zanim oddamy się błogiemu wypoczynkowi, należałoby zorganizować miejsce w ogrodzie tak, aby zagwarantować w nim wystarczająco dużo przestrzeni. Jest to szczególnie przydatne, jeśli będziemy zapraszać „w nasze strony” znajomych czy rodzinę. Duży tłok i złe zagospodarowanie np. miejsc do siedzenia sprawi, że nie wykorzystamy efektywnie przestrzeni, którą dysponujemy na naszym podwórku. Pierwszym krokiem zatem będzie zadbanie o porządek – posprzątajmy niepotrzebne kable i węże, schowajmy zabawki naszego dziecka i zorganizujmy stół, krzesła i wiaty ogrodowe czy parasole.

Ucieczka od upału

W najgorętsze dni szczególnie przydatny może okazać się… basen. Warto zatem nie czekać na ostatnią chwilę i rozpocząć jego konstruowanie zawczasu. Jeśli dysponujemy gotowym sprzętem lub posiadamy wbudowany kącik do kąpieli, ograniczamy swoją pracę i wysiłek, który spożytkujemy w inny sposób. Nie wlewajmy jednak zimnej, lodowatej wody do jego wnętrza. Dzieci, które będą korzystały z takiej formy ochłody mogą w skrajnych przypadkach doznać szoku termicznego, po skorzystaniu z takiej zabawy. Większość czasu będziemy jednak spędzać siedząc, pijąc czy spożywając posiłki. Niezbędnym przedmiotem z pewnością okaże się coś, co uchroni nasze ciało przed zbytnią ekspozycją na światło słoneczne. Nie chodzi tylko o ubrania i o zabezpieczenie głowy poprzez noszenie np. czapki czy kapelusza. Jeśli posiadamy wystarczająco dużo miejsca w ogrodzie, dobrym wyjściem jest zainwestowanie w nowoczesne wiaty ogrodowe, które dysponują znacznie lepszymi parametrami użytkowymi niż parasole przeciwsłoneczne. Główną ich zaletą jest rozłożystość i stabilność, dzięki czemu są odporne na silne wiatry i pomieszczą jednocześnie dużą liczbę osób. Podczas upalnych dni zwracajmy również uwagę na nasze czworonogi, które będą potrzebowały znacznie więcej wody do picia, niż dotychczas. Jeśli dopilnujemy wszystkich swoich obowiązków, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wypoczywać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw