Łóżko z drewna litego – jak taka inwestycja wpłynie na jakość naszego snu?

Szczepan Zawadzki
listopad16/ 2018

Zdrowy i długi sen jest gwarancją naszego zdrowia – nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Istotne jest nie tylko dobranie odpowiedniego materaca, ale i samego łóżka. Wybór tych ostatnich w Polsce jest olbrzymi. Jak wybrać łóżko, aby mieć pewność, że nasza sypialnia będzie piękna, a nasz sen niezakłócony? Warto przyjrzeć się propozycjom topowych producentów!

Dlaczego warto wybrać lite drewno?

Łóżka z litego drewna znane są w Polsce od dawna, jednak dopiero w ostatnich latach wracają do mody. Elegancka linia, zastosowanie wysokiej klasy drewna oraz interesujące projekty sprawiają, że łóżka z drewna wspaniale prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych sypialniach. Łóżka z drewna dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz licznych rozmiarach – możliwe jest także wykonanie takiego łóżka na wymiar, dzięki czemu jeszcze lepiej wpisze się ono w przestrzeń sypialni.

Jakie zalety posiada lite drewno? Przede wszystkim jest to materiał o niezwykle wysokiej gęstości. Dzięki temu możemy mieć pewność, że z czasem nie zacznie się wyginać, odkształcać czy pękać. Struktura drewna jest odpowiednio zabezpieczona także przed wnikaniem wilgoci czy brudu – dzięki temu wiemy, że drewno zachowa piękny kolor na długie lata. Firmy takie jak notodo.pl zaproponują swoim klientom łóżka wykonane z litego drewna bukowego, sosnowego czy dębowego. Wśród najchętniej wybieranych modeli wymienia się łóżka z wewnętrznymi skrzyniami na pościel, łóżka z wysuwanymi szufladami, łóżka z tapicerowanymi zagłówkami. Wiele modeli bez trudu zestawimy z dedykowanymi szafkami nocnymi czy też komodami.

Jak przygotowane jest drewno?

Zanim drewno trafi do pracowni stolarskich musi zostać odpowiednio wyselekcjonowane oraz wysuszone. Początkowo odrzucane są wszystkie bale posiadające skazy, sęki. Kolejno drewno trafia do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia.