Jakie smartwatche triathlonowe wybrać?

Szczepan Zawadzki
wrzesień11/ 2019

W Polsce triathlon jest coraz popularniejszą dyscypliną sportową, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej rzetelnych firm, które oferują wysokiej jakości smartwatche triathlonowe. Dzięki sportowym zegarkom można nie tylko precyzyjnie mierzyć swoje wyniki, ale również motywować się do pracy. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jaki smartwatch triathlonowy warto postawić w pierwszej kolejności.

Co warto wiedzieć?

Zegarki triathlonowe to urządzenia do zadań specjalnych, dlatego też muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Bieganie, kolarstwo i pływanie to wbrew pozorom bardzo wyczerpujące dyscypliny, dlatego też warto postawić na wytrzymały i wodoodporny zegarek, który dobrze trzymać będzie się na ręce.

Z praktycznego punktu widzenia zdecydowanie lepiej sprawdzi się tutaj klasyczny pasek niż popularna bransoleta. Wysokiej jakości smartwatch triathlonowy powinien posiadać wszystkie mierniki. Mowa tutaj między innymi o miernikach dystansu, tętna i pracy serca.

Podczas codziennych treningów przydać może się również możliwość słuchania ulubionej muzyki. Nie można zapominać również o porządnym kompasie i systemie GPS, dzięki którym orientacja w terenie nie będzie żadnym większym wyzwaniem.

Wytrzymałość zegarka ma znaczenie

Jeżeli chodzi o sportowe smartwatche triathlonowe to należy zwracać uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale przede wszystkim na wytrzymałość zegarka. Podczas aktywności fizycznej zegarek narażony jest oczywiście na uszkodzenia, dlatego też wato postawić na aluminiową obudowę. Materiał ten co prawda jest nieco cięższy od zwykłego plastiku, ale odporność na uszkodzenia stoi na wysokim poziomie.

Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby obudowa była w 100% wodoszczelna. Godne polecenia są zegarki sportowe z klasą wodoszczelności IPX7, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Ładowanie zegarka

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale w smartwatchach sportowych ogromną rolę odgrywają również baterie. Im większy wyświetlacz, tym oczywiście częściej należy ładować swój zegarek. Podczas uprawiania sportu pulsometr i krokomierz cały czas są aktywne, dlatego też warto postawić na porządne baterie.

Najlepszymi parametrami mogą pochwalić się nowoczesne wyświetlacze LCD albo AMOLED. Nowością na rynku są ergonomiczne wyświetlacze ePaper, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność.

https://www.tvsudecka.pl/publikacje/28703 nesa.org am-browser.net