Grille gastronomiczne – oryginalne sposób na smaczne potrawy

Szczepan Zawadzki
sierpień15/ 2019

Grille gastronomiczne gazowe to asortyment, w który inwestuje coraz więcej właściciel lokali. Dlaczego? Polacy kochają potrawy grillowane, które najczęściej je się tylko i wyłącznie latem na świeżym powietrzy. Dzięki profesjonalnym grillom, możliwe jest zrobienie takich potraw niezależnie od pory roku. Co należy wiedzieć o takim grillu i gdzie go można kupić? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

1. Zalety grilla gastronomicznego

Na rynku istnieje wiele grilli gastronomicznych. Wyróżnia się bowiem gazowe, węglowe, elektryczne. Każdy z nich charakteryzuje się oryginalnym kształtem i wyjątkowymi funkowcami. Każdy też może być stosowany gdzie indziej. W restauracjach, lokalach gastronomicznych oraz w innych miejscach, gdzie serwowane jest różnorodne jedzenie – można spotkać grille gastronomiczne gazowe. Ten sprzęt charakteryzuje się zazwyczaj srebrnym (stalowym) kolorem oraz dość dużymi gabarytami. Wielkim atutem jest łatwość obsługi oraz szybkość w przyrządzaniu potraw.

2. Do jakich potraw?

Grille gastronomiczne gazowe najczęściej używa się do potraw takich jak: steki, kotlety, żeberka czy kiełbaski. W niektórych restauracjach spotyka się również grillowane piersi z kurczaka a nawet grillowane warzywa. Klienci zgodnie twierdzą, iż tak przygotowane potrawy są dużo smaczniejsze i przede wszystkim zdrowsze, gdyż tłuszcz się wytapia a brak węgla nie wnosi szkodliwych związków do potrawy. Grille gastronomiczne gazowe to również możliwość zaoszczędzenia sporek kwoty gotówki o ile miejsce, w którym jest on użytkowany – dominuje głównie gaz.

3. Ile kosztuje grill gazowy?

Właściciele miejsc, w którym serwowane jest jedzenie często zastanawiają się, gdzie taki grill można zakupić. I tu najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się bezpośrednio do producenta, który oferuje takie grille – lokalom. Tylko wtedy, właściciele mogą mieć pewność, iż otrzymują dobrej jakości produkt ze wszystkimi gwarancjami jakości. To ważne w przypadku każdego lokalu, w którym serwowane jest jedzenie. Koszt takiego grilla gastronomicznego gazowego rozpoczyna się już od około 5000 zł do nawet 25000 zł. Cena ostateczna zależy od takich czynników jak np. konkretny producent, wielkość grilla, dodatkowe funkcje.

Gille gastronomiczne gazowe znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl