Instalacja systemów ERP polecana nowoczesnym firmom

Szczepan Zawadzki
kwiecień09/ 2018

O tym, że dana firma odnosi na rynku sukces, decyduje wiele czynników. A współczesne realia są takie, że trzeba konkurować z innymi firmami z całego świata. Ważne jest więc, aby jak najszybciej sięgać po nowoczesne rozwiązania i metody pracy, aby zawsze być o krok przed konkurencją. Wszechobecna informatyzacja powoduje, że komputer i odpowiednie oprogramowanie są dziś nie tylko bardzo pomocne w działaniu, ale wręcz niezbędne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rozwiązań informatycznych, które pozwalają działać wydajniej i udanie konkurować z resztą firm z branży.

Do zdobywających sobie coraz większą popularność wśród przedsiębiorców na całym świecie typów oprogramowania należą tzw. systemy ERP. Służą one do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa i można dzięki nim kontrolować rozmaite obszary w danej firmie. Do najpopularniejszych systemów tego typu należy Microsoft Dynamics NAV, system, który pomaga zapanować nad wieloma aspektami działalności firmy. Wdrożeniami systemów ERP takich jak ten, zajmują się oficjalni i certyfikowani dystrybutorzy. Na polskim rynku również tacy działają i polskie firmy również mogą skorzystać z zalet, jakimi cechują się systemy typu ERP.

Czym skutkuje wdrożenie systemu ERP?

Systemy ERP to kompleksowe rozwiązania dla firm średniej wielkości i większych, czyli takie, których struktura i zakres działalności są na tyle duże, że wymagają zastosowania rozwiązań pomagających tę działalność zaplanować i skutecznie wykonywać. System ERP to nic innego jak system do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. To kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia za pomocą jednego programu kontrolować między innymi takie aspekty działalności firmy jak: kadry i płace, finanse i podatki, stany magazynowe, zakupy i sprzedaż, strategia marketingowa. Dobrze przeprowadzone wdrożenie systemu ERP na pewno przyniesie użytkownikowi wymierne korzyści. Przy wyborze i implementacji systemu warto skorzystać z usług firm oferujących wdrożenia ERP w firmach.

Jak wygląda instalacja systemów ERP?

System ERP do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa to złożone rozwiązanie, którego instalacja musi być poprzedzona rzetelną analizą profilu działalności i potrzeb klienta. Każda firma, czyli potencjalny klient, jest bowiem specyficzna na swój sposób. Firma oferująca wdrożenia ERP najpierw analizuje klienta i jego potrzeby, a dopiero potem dobiera komponenty niezbędne dla danego przedsiębiorstwa. Dopiero potem dokonywana jest instalacja systemów ERP w siedzibie klienta. Na tym współpraca się nie kończy. Kolejny krok to kontrola poprawności i działania i ewentualne korekty oraz zmiany, jakie zawsze są konieczne wraz z biegiem czasu.