Depilacja laserowa – co to jest?

Szczepan Zawadzki
styczeń11/ 2022

Depilacja laserowa to najnowocześniejsza, a zarazem najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnie odrastającego owłosienia z najróżniejszych partii na ciele. Pozwala na trwałe pozbycie się tego problemu i zakończenie z inwestowaniem czasu oraz pieniędzy w mechaniczne, powtarzające się w kółko metody depilacji. Laser jest w stanie w bezpieczny sposób zapewnić klientowi pewność co do efektywności procesu – musi tylko przestrzegać kilku ważnych zasad.

 

Zasady podczas trwania depilacji laserowej

Jeden zabieg depilacji laserowej trwa zaledwie kilkanaście minut. Jednak aby depilacja laserowa była permanentna konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji w odstępach czasowych. Z reguły to od 4 do 9 sesji w zależności od indywidualnych cech klienta.

 

Aby wszystko przebiegło bezinwazyjnie przed zdecydowaniem na serię zabiegów należy poczytać o potencjalnych przeciwwskazaniach. Są nimi przyjmowanie farmakologii fototoksycznej, cukrzyca, ciąża, karmienie piersią i wszelkie choroby skóry. Jeśli dana osoba jest wolna od tych przypadłości to śmiało może przechodzić do zabiegu.

 

Zobacz również: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-warszawa-mokotow/

 

Podczas trwania serii spotkań liczy się regularność – nie należy przekładać i odkładać umówionych sesji, gdyż w takim przypadku cały zabieg może okazać się tylko czasowy. Włosy przejdą w stan uśpienia, a nie zostaną zniszczone. Oznacza to, że najprawdopodobniej za kilka lat znowu zaczną odrastać. Dodatkowo nie powinno się odbywać kąpieli słonecznych, chodzić do solarium czy używać żadnych kremów i peelingów na skórę(aby jej dodatkowo nie podrażniać). Zachowując te wszystkie kryteria można być pewnym co do skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu depilacji laserowej.

 

Depilacja laserowa Warszawa

Mokotów to jedna z dzielnic stolicy, w której można znaleźć wiele ciekawych salonów depilacji laserowej. Ważne, żeby wybierać te renomowane salony, które posiadają pozytywne opinie i specjalistyczny sprzęt. Jednym z sieci salonów, do których można przypisać te cechy jest sieć depilacja.pl obecna w tamtym rejonie.