Skuteczne metody na drugi podbródek

Szczepan Zawadzki
październik11/ 2019

Z biegiem czasu twarz niesamowicie zmienia się. Pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy, skóra traci jędrność, często pojawia się drugi podbródek. To właśnie ten defekt kosmetyczny jest chyba najbardziej znienawidzony przez kobiety. Drugi podbródek to efekt gromadzenia się tkanki tłuszczowej w tej części twarzy. Czy jest na to jakiś skuteczny sposób? Jak zlikwidować drugi podbródek? Poniżej opis najskuteczniejszych metod.

Domowe sposoby na drugi podbródek

Czy podwójny podbródek można zlikwidować tylko i wyłącznie przy pomocy kosmetyków i zabiegów w domu? Niestety nie jest to możliwe. Chociaż miłośnicy naturalnych sposobów dbania o siebie wskazują, jak cudowne działanie dla urody ma masaż czy joga twarzy, na drugi podbródek to po prostu nie działa. Oczywiście cały czas warto stosować odpowiednie masaże drenujące czy liftingujące, na przykład w czasie nakładania kosmetyków. Jednak nie warto mieć złudzeń – aby skutecznie usunąć podwójny podbródek i ujędrnić owal twarzy, potrzebna jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

Jak zlikwidować drugi podbródek

Bez wsparcia lekarza medycyny estetycznej po prostu nie osiągnie się sukcesu. Specjalista oceni stan i rozmiar drugiego podbródka oraz genezę jego powstania. Następnie dobierze odpowiedni sposób działania, w zależności od stopnia zaawansowania. Metod jest kilka, dlatego z pewnością każda pacjentka i każdy pacjent zakończą wizytę z sukcesem. Trzeba jednak pamiętać, że na jednym zabiegu może się nie skończyć. Wszystko zależy od metody oraz stopnia jej ingerencji.

Najpopularniejsze sposoby na redukcję drugiego podbródka

Jakie zabiegi medycyny estetycznej są współcześnie najpopularniejsze, jeżeli chodzi o likwidację drugiego podbródka? To likwidacja przy użyciu lasera, nici liftingujących PDO, lipolizy iniekcyjnej. W zależności od tego, jak mocno rozbudowany jest drugi podbródek, wybiera się którąś z tych metod. Najbardziej inwazyjną są nici, które wszczepia się głęboko pod skórę, dzięki czemu uzyskuje się mechaniczny efekt ujędrnienia skóry i podniesienie owalu twarzy. Poza tym doskonale sprawdza się też laser, który niszcząc komórki, pobudza je do szybkiej regeneracji i odnowy. Bardzo dobra metoda to również lipoliza iniekcyjna. Polega ona na wprowadzeniu za pomocą igły preparatu, który niszczy komórki tłuszczowe. Preparat podaje się do głębokich warstw skóry. Nadmiar tłuszczu jest następnie zwyczajnie metabolizowany i usuwany przez organizm. To właśnie najbardziej skuteczne sposoby na poradzenie sobie z drugim podbródkiem.