Gdzie kupić designerskie hokery do mieszkania?

Szczepan Zawadzki
grudzień06/ 2017

Urządzając kuchnię czy jadalnię, warto zadbać o detale, które zdecydują nie tylko o estetyce pomieszczenia, ale także o jego funkcjonalności. Szczegółem, który korzystnie wpłynie na walory wnętrza, w którym przygotowywane i serwowane są posiłki, bez wątpienia będą eleganckie stołki barowe. Te nie tylko umożliwiają wygodne siedzenie przy kuchennym blacie, ale też nadają pomieszczeniu klasy – prezentują się bardzo współcześnie i oryginalnie, przez co całe mieszkanie nabiera charakteru.

Na co zwracać uwagę, wybierając stołki barowe?

Stołki barowe, które mają służyć na co dzień w mieszkaniu, powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim nawet designerskie hokery muszą spełniać właściwości funkcjonalne, na przykład muszą być wysokością dopasowane do wysokości blatu. Dobrą opcją są stołki o regulowanej wysokości, które można dopasować do każdego pomieszczenia.
Inne kryterium to materiał wykonania oraz jakość. Hokery designerskie muszą być komfortowe, umożliwiać stabilne i wygodne siedzenie nawet przez długi czas. Dobrze, żeby były lekkie, aby w razie potrzeby można było je łatwo przestawić. Zwłaszcza, jeśli mają znaleźć się na niewielkiej przestrzeni, na której liczy się mobilność.

Hokery designerskie – estetyka

Nie bez znaczenia podczas zakupu hokerów do jadalni jest także ich estetyka. Designerskie hokery powinny stylistycznie pasować do pomieszczenia i tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia: wykończeniem, meblami, oświetleniem, dekoracjami. Inna stołki pasowały będą do pomieszczenia w stylu klasycznym, inne do industrialnego loftu – i jedne, i drugie mogą natomiast prezentować się modnie i cieszyć oko.
W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach można postawić na materiały takie jak metal czy stal, na przykład w połączeniu z drewnem. Drewniane wykończenie sprawdzi się także w przypadku stylu skandynawskiego oraz klasycznego – jednak w innym wydaniu. Styl scandi lubi proste formy oraz zabawę kolorystyką, w tradycyjnym wnętrzu lepiej sprawdzą się neutralne barwy, ale i ciekawe zdobienia.

Gdzie kupić designerskie hokery?

Oryginalne, dobrej jakości hokery oferuje wiele sklepów specjalizujących się w wyposażeniu do mieszkania. Przeszukując katalogi, nie warto ograniczać się do stacjonarnych sklepów meblowych – ciekawą ofertę prezentują często te internetowe. Licząc na naprawdę designerskie, modne stołki, można zaglądać do salonów współpracujących z doświadczonymi projektantami – tam często znaleźć można prawdziwe perełki, które całkowicie odmienią mieszkanie.

Więcej na stronie sklepu https://idealdesign.pl/stolki-barowe-hokery-designerskie