Czy warto kupić toner zamiennik?

Szczepan Zawadzki
marzec09/ 2019

Koszty eksploatacyjne związane z korzystaniem z drukarek to w każdej firmie niemałe środki. Dlatego firmy starają się jak najbardziej zmniejszyć koszty związane z drukiem. Jednym z takich sposobów jest zakup zamienników. Wiele osób jednak zastanawia się, czy zamienniki warto kupować.

Zakup drukarki to nie koniec wydatków

Częstym błędem podczas zakupu drukarki jest kierowanie się jedynie jej ceną. Oczywiście równie ważne są także jej parametry i jakoś druku. Jednak wiele osób nie analizuje kosztów związanych z późniejszym zakupem tonerów. Prowadzi to do sytuacji kiedy choć samą drukarkę kupuje się w atrakcyjnej cenie, jednak zakup tonerów pochłania już dość spore środki. Nie jest to sytuacja korzystna. Dlatego kupując drukarkę, zawsze należy zwrócić uwagę na cenę tonerów.

Toner regenerowany czy zamiennik?

Nawet jeśli już dokonało się zakupu drukarki, do której tonery są dość drogie to są sposoby na to, aby koszty te zmniejszyć. Można m.in. zamiast tonerów oryginalnych wykorzystać tonery zamienniki lub tonery regenerowane. Regeneracja tonerów polega na wyczyszczeniu pojemnika oraz jego ponownym napełnieniu. Toner można tak napełniać nawet wielokrotnie. Co ważne, regeneracja tonerów jest dość tanie. Wszystko jednak ma swoje plusy i minusy. Minusem regeneracji tonerów jest fakt, iż tracą one na swojej jakości. I co ważne, z każdym ponownym naładowaniem zwiększa się ryzyko jego uszkodzenia. Innym rozwiązaniem są zatem tonery zamienniki. Zamienniki są dużo tańsze od oryginałów i co ważne są tak samo dobre. W żaden sposób nie odbiegają od oryginałów pod kątem jakości. Dobre zamienniki w żaden sposób nie uszkadzają także drukarki.

Czy warto kupić zamiennik?

Największą zaletą zamienników jest oczywiście ich dużo niższa cena w porównaniu z oryginalnymi tonerami. Często jest to różnica sięgająca nawet 60%. Można to w bardzo znaczący sposób obniżyć koszty eksploatacji drukarki. Co więcej oferta zamienników jest bardzo szeroka, dlatego każdy znajdzie idealny produkt dla swojego urządzenia. Decydując się na tonery zamienniki trzeba jednak pamiętać, aby były to zamienniki wysokiej jakości. Dlatego kupować trzeba je zawsze w renomowanych i znanych sklepach. Wielu producentów zamienników oferuje na swoje produkty także gwarancję. Zakup takich produktów będzie najlepszym rozwiązaniem. Trzeba jednak wiedzieć, że nie we wszystkim drukarkach można zastosować zamienniki. Dlatego zawsze przed ich kupnem należy sprawdzić czy drukarka jaką się posiada daje nam takie możliwości. Na opakowaniu każdego zamiennika zawsze jest informacja, do jakich modeli drukarek pasuje.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tonery zamienniki – print24.com.pl.

am-browser.net teachers.org nesa.org