APLIKACJE DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Szczepan Zawadzki
wrzesień05/ 2019

Z językiem obcym do czynienia mamy bądź mieliśmy w trakcie trwania naszej edukacji. Niestety okazuje się, że polskie szkoły nie prowadzą efektywnej nauki języków obcych, bez względu na to czy językiem przewodnim jest angielski czy też niemiecki, a większość osób po opuszczeniu szkolnych murów nie potrafi się nawet dobrze przedstawić, co jest o najmniej smutne biorąc pod uwagę, że osoby te mają za sobą kilkuletnią językową edukację potwierdzoną licznymi sprawdzianami i egzaminami końcowymi.

 

Winny jest sposób nauczania, który oparty jest na uczeniu i egzekwowaniu trudnych zasad gramatycznych i rzadko używanych zwrotów bądź wyrażeń, zamiast skupiać uwagę na budowaniu umiejętności tworzenia zdań i przekazywania podstawowych informacji. Przeważnie osoby bardziej ambitne korzystają z prywatnych lekcji z nauczycielami w ramach korepetycji, bądź decydują się na naukę w szkole językowej: https://www.britishschool.pl/lomianki, korzystając z kursów językowych w grupach lub indywidualnie: https://www.britishschool.pl/lomianki/zajecia-indywidualne.

Ciekawą alternatywą nauki języka obcego są aplikacje do nauki języków na Android. Okazuje się, że aby nauczyć się języka obcego możemy skorzystać z aplikacji, które w większości są bezpłatne, i umożliwiają naukę języka za pomocą naszego telefonu. Poznajcie najpopularniejsze z nich.

 

DUOLINGO, CZYLI NAUKA JĘZYKA ZA DARMO

Jedna z najpopularniejszych aplikacji, która spotkała się z uznaniem osób rozpoczynających swoją przygodę z językiem obcym. Duolingo polega na nauce za pomocą małych kroków, z których każdy stanowi osobne krótkie lekcje podzielone tematycznie. Nauka z Duolingo jest przyjemna i bardzo elastyczna, gdyż to ile czasu poświecimy na uczenie się, zależy wyłącznie od nas. Dodatkowo aplikacja to ciekawy system motywacyjny oparty o rywalizację z innymi użytkownikami, dzięki czemu nauka języka angielskiego lub hiszpańskiego jest przyjemna i efektywna.

 

HELLOTALKO LEARN LANGUAGES

            Aplikacja umożliwia naukę języka obcego za pomocą jednej z najefektywniejszych metod – rozmowę z innymi użytkownikami. HelloTalk to rozwiązanie dla osób, które lubią kontakt z innymi ludźmi, chcą poznać język i nauczyć się go szybko używać. Dzięki tej aplikacji możemy rozwinąć język angielski lub niemiecki, ale również poznać nowych, interesujących ludzi.

 

SUPERMEMO

            Zamysłem aplikacji było stworzenie systemu, który jest 15 razy skuteczniejszy niż tradycyjne metody nauczania języków obcych. SuperMemo oparte jest na unikalnych kursach, podzielonych na etapy wraz ze specjalną metodą powtarzania materiału. Dodatkowo aplikację możemy synchronizować z innymi urządzeniami.

 

MEMRISE

Aplikacja to unikalny system nauczania przedstawiony w zabawny sposób. Użytkownicy Memrise udają się na specjalną misję, której celem jest zdobycie języka angielskiego bądź niemieckiego.

 

BUSUU

            Aplikacja umożlwiająca intensywną naukę języka obcego, w bardzo krótkim czasie. Busuu zawiera pełne kursy językowe, a dodatkowo nauka odbywa się z pomocą innych użytkowników.

To tylko część aplikacji dostępnych, które możemy wykorzystywać do rozwoju naszego języka obcego. Wszystko oparte jest tylko o nasze oczekiwania, czas, jaki chcemy poświecić na naukę i sposób nauczania najlepiej pasujący do nas. Istotne jest, to, że naukę możemy rozpocząć wyciągając nasz telefon z kieszeni i uruchamiając jedną z powyższych aplikacji.