Wyłącznik różnicowoprądowy

Wyłącznik różnicowoprądowy
Szczepan Zawadzki
grudzień02/ 2019

Wyłącznik różnicowoprądowy to niezwykle ważne urządzenie, które zapewnia solidną ochronę przed porażeniem prądem elektrycznym. Jego rola polega na samoczynnym wyłączeniu zasilania wówczas, gdy prąd, który wypływa z obwodu ma inną wartość niż ten, który w obwód wpływa. W efekcie wyłączniki stanowią skuteczną ochronę na przykład przed wybuchem pożaru. Dzięki nim udaje się ograniczyć ewentualne uszkodzenia w urządzenia, które mogą pojawić się wówczas, gdy prąd nie przepływa tak, jak powinien.

Wyłącznik różnicowoprądowy jest bezpieczny i charakteryzuje się wysoką trwałością. Swoje fabryczne właściwości zachowują na naprawdę długo, co sprawia, że przez długi czas nie trzeba wymieniać ich na nowe. Dostępne są w różnych rodzajach, dzięki czemu każdy zainteresowany ich kupnem ma możliwość znalezienie modelu idealnie wpisującego się w indywidualne potrzeby.

W ofercie sklepu elektryczny.pl. znajdują się wyłączniki różnicowoprądowe najlepszych marek: EATON ELECTRIC, ETI POLAM, HAGER POLO oraz SCHNEIDER ELECTRIC.