ODŻYWKI NA MASĘ od 7 Nutrition

Szczepan Zawadzki
czerwiec28/ 2021

Wiele osób uprawiających sporty siłowe ,dąży do szybkich efektów i zbudowania masy mięśniowej. Aby to zrealizować, potrzebny jest dodatni bilans energetyczny, który, wbrew pozorom, czasami ciężko osiągnąć. Nie chodzi tylko o to, aby dużo zjeść, ale trzeba pamiętać o odpowiednich proporcjach między białkami, tłuszczami i węglowodanami. Nieumiejętnie skomponowana dieta przyczynia się do przyrostu tkanki tłuszczowej, a to może opóźnić budowanie masy. Aby przyśpieszyć proces i zwiększyć efektywność treningów można stosować gainery i odżywki na masę.

Odżywki i gainery na masę – produkt dobrany do indywidualnych potrzeb

W sklepach dostępne są zarówno gainery na masę, jak i odżywki na przyrost masy. Pierwszy rodzaj preparatów to wysokokaloryczne odżywki, które mają uzupełnić dietę w dodatkowe kalorie. Zawierają węglowodany, które stanowią ok. 60-70% ich zawartości oraz białko w ilości 30%. Niektóre gainery są wzbogacone o kreatynę, BCAA, l-glutaminę, witaminy i minerały. Są pomocne w przybieraniu na wadze, dlatego polecane są dla osób, które z różnych przyczyn nie są w stanie dostarczyć do organizmu odpowiedniej ilości kalorii. Odżywki na masę składają się głównie z białka serwetkowego. Pomagają rozwijać mięśnie oraz wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej. Polecane są dla osób na redukcji, którym zależy na uwidocznieniu muskulatury. Dużą zainteresowaniem cieszą się produkty firmy 7Nutrition, które cechuje wysoka jakość, potwierdzona skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. Gainery 7Nutrition są pełne energii, ale nie obciążają żołądka. Występują w wielu smakach, dzięki czemu każdy może znaleźć swój ulubiony produkt.

Suplementy dla wymagających

Często wybieranym produktem firmy 7Nutrition jest odżywka wysokobiałkowa oparta o kazeinę micelarną z dodatkiem koncentratu białka serwatki. Micellar Casein zawiera najczystszą i zaraz najsmaczniejszą formę białka kazeinowego. Powstaje w wyniku odwodnienia mleka i usunięcie z niego jak największej ilości laktozy oraz tłuszczu. Odżywka zawiera duże ilości aminokwasów egzogennych oraz BCAA, wykazuje działanie zarówno anaboliczne jak i antykataboliczne. Suplement wyróżnia długi czas wchłaniania, co gwarantuje długotrwałe dostarczanie aminokwasów do komórek mięśniowych. W zależności od upodobań można wybrać smak waniliowy lub czekoladowy. Odżywka jest łatwa w stosowaniu, wystarczy rozpuścić ją w wodzie lub mleku. Pozwala zbudować masę mięśniową bez jednoczesnego wzrostu tkanki tłuszczowej. Innym cieszącym się popularnością produktem jest BodyBuilder. Jest to odżywka węglowodanowo-białkowa zawierająca wysokiej jakości skrobię kukurydzianą, skrobię ryżową, koncentrat oraz izolat białka serwatki. Została wzbogacona o olej MCT oraz kazeiną micelarną, dzięki temu działa szybko i skutecznie. Przyczynia się do wzrostu siły i masy mięśniowej, dodaje energii, a dzięki temu większa długość i intensywność treningów. BodyBuilder pozwala uzupełnić wysokie zapotrzebowania kaloryczne, przyśpiesza regenerację po-treningową i pomaga zbudować wymarzoną sylwetkę.