Szczepan Zawadzki
lipiec22/ 2022

Korzystne ubezpieczenia ciężarówek poszukiwane są przez praktycznie każdego przedsiębiorcę posiadającego własną firmę przewozową. Z doświadczenia wiedzą oni, że prędzej czy później będzie trzeba skorzystać z usług ubezpieczyciela i naprawić daną ciężarówkę. Przemierzają one ogromne dystanse i zwłaszcza te starsze modele mają tendencję do psucia się. Dodatkowo dochodzą do tego błędy uczestników ruchu drogowego czy niekorzystne warunki środowiska przez co o kosztowne wypadki nie trudno.

 

Rodzaje ubezpieczenia ciężarówek

 

Na rynku ubezpieczyciele bardzo często prześcigają się coraz to nowymi ofertami ubezpieczeń, które dopasowane są do potrzeb każdego przedsiębiorcy z osobna. Bardzo dobrym ubezpieczycielem jest Grupa DBK, która prezentuje idealnie trafione ubezpieczenia wpasowane w potrzeby każdej osoby zarządzającej branżą TSL. Do najpopularniejszych z nich zalicza się:

 

-Ubezpieczenia serwisowe; bardzo dobre w przypadku posiadania samochodów ciężarowych, które mają tendencję do ciągłych awarii. Bardzo często takie awarie są kosztowne przez co portfel przedsiębiorcy regularnie cierpi i jest uszczuplany. Ubezpieczenie serwisowe GAP swoich pojazdów ciężarowych zapewnia równocześnie błyskawiczną naprawę usterek jak i zwrot kosztów pojazdów w przypadku najbardziej dotkliwych kolizji, które dotyczą kompletnej szkody całkowitej pojazdu.

 

-Ubezpieczenie indywidualne; pracownicy, którzy wyjeżdżają na długie trasy również niejako narażają się na niebezpieczeństwo. Czy to w trakcie wypadków drogowych czy nawet postojów na parkingach. Dlatego warto zaproponować im udział w ubezpieczeniu indywidualnym dla pracowników, które bardzo dobrze sprawdza się w takich sytuacjach. Obejmuje ono najczęściej zarówno czas pracy pracownika jak i jego czas wolny i wycieczki turystyczne.

 

Podsumowanie

 

W dzisiejszych czasach ubezpieczenie na życie to podstawa. Tak samo jest z ubezpieczeniem pojazdów, a szczególnie swojej floty samochodów ciężarowych. Na drodze zawsze za zakrętem kryje się niebezpieczeństwo – dlatego ubezpieczenia ciężarówek, które przemierzają ogromne dystanse jest bardzo ważne.

https://www.tvsudecka.pl/publikacje/28703 nesa.org am-browser.net