Jaki blat wybrać do kuchni?

Jaki blat wybrać do kuchni?
Szczepan Zawadzki
maj13/ 2020

Lista mebli do kuchni, które przydadzą się w tym pomieszczeniu, jest wyjątkowo długa, co nie jest najlepszą wiadomością dla osób, które nie dysponują odpowiednią przestrzenią.

Bez względu jednak na to, z jak dużą kuchnią mamy do czynienia, musi znaleźć się w niej miejsce dla blatu. Co więcej, w żadnym wypadku nie powinno być to rozwiązanie przypadkowe. Pamiętajmy, że zarówno meble do kuchni jak i pozostałe wyposażenie warto wybrać „z głową”.

Blat jest najbardziej eksponowanym z mebli kuchennych, musi być przy tym odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. To na nim przecież sieka się i kroi, a przynajmniej raz na jakiś czas jednemu z domowników zdarzy się z pewnością postawić na nim zbyt gorący garnek. Wybierając ten najlepszy wskazane jest też zainteresowanie się tym, na ile skomplikowane jest jego czyszczenie i czy czynność ta wymaga korzystania z detergentów, które nie powinny wchodzić w kontakt z żywnością. Obecnie największa popularnością cieszą się blaty laminowane. Są one łatwe w utrzymaniu i dość tanie, nie radzą sobie jednak zbyt dobrze z wysokimi temperaturami. Alternatywą dla nich są blaty kompozytowe, nieco droższe, ale i bardziej trwałe.