Jak znaleźć idealny pokój dwuosobowy? Wrocław na krótko

Szczepan Zawadzki
listopad17/ 2022

Planujesz wyjazd do Wrocławia? Sprawdź przygotowany przez nas poradnik, jak zaplanować podróż i znaleźć dopasowany do swoich potrzeb – zarówno wypoczynkowych, jak i biznesowych – pokój dwuosobowy. Wrocław to stolica Dolnego Śląska, jedno z najbardziej turystycznych w Polsce miast o bogatej ofercie kulturalnej i gastronomicznej, wypełniony jest zabytkami i wyjątkowymi atrakcjami.

Wrocław – podstawowe informacje dla przyjezdnych

Dla podróżujących pociągiem/autobusem: Dworzec Główny we Wrocławiu wyróżnia się na tle krajowych dworców swoją oryginalną architekturą. Zlokalizowany jest w centrum miasta, od Rynku to zaledwie 15-20 minut spacerem lub 2 przystanki tramwajem. Tuż za nim, w budynku Wroclavii, znajduje się Dworzec Autobusowy.

Dla podróżujących samochodem: Do Wrocławia prowadzi szybka i wygodna sieć dróg szybkiego ruchu oraz autostrada A4. W mieście wiele jest udogodnień dla osób wybierających ten środek transportu, m.in. parkingi i miejsca postojowe w pobliżu największych atrakcji. Są one płatne, ale umożliwiają łatwe znalezienie postoju. Tańsze będzie skorzystanie z sieci park&ride, dzięki którym możliwe jest wygodne przesiadanie z auta do komunikacji miejskiej.

Dla podróżujących samolotem: Port lotniczy we Wrocławiu oddalony jest od centrum miasta o ok. 10 km. Z lotniska i na lotnisko we Wrocławiu dojechać można autobusami komunikacji miejskiej (106 i nocą 206) lub taksówką. Możliwe jest również wypożyczenie samochodu na lotnisku.

Transport po Wrocławiu: po mieście poruszać można się transportem publicznym w formie licznych linii autobusowych i tramwajowych, rowerami i hulajnogami, taksówką lub własnym samochodem czy autokarem. Wybierając nocleg na Starym Mieście, do przeważającej większości atrakcji dotrze się po prostu pieszo. Tu wszystko, co najciekawsze, znajduje się w obrębie Starego Miasta i jego okolic.

Pokój dwuosobowy – Wrocław noclegi

Poszukując noclegu, w pierwszej kolejności dobrze jest skupić się na Starym Mieście. To nie tylko bycie blisko wydarzeń, ale i łatwy dojazd w każdą inną część miasta, gdyby zaszła taka potrzeba. Poszukiwania lepiej zaplanować więc odpowiednio wcześniej, bo większość apartamentów w tych okolicach nie należy do najtańszych. Najkorzystniejsze oferty znikają błyskawicznie.

Podobnie pokój dwuosobowy Wrocław w BoogieApart – dostępny w cenie od 119 zł/dobę, w ofercie pokoju znajduje się własna łazienka z czystymi ręcznikami i kosmetykami hotelowymi, świeżo pościelone łóżko, bezpłatne wi-fi oraz TV, a także zestaw powitalny w postaci czajnika, filiżanek, kawy i herbaty. Śniadanie w cenie 25 zł/os. Zjeść można tuż obok w prestiżowej restauracji Dinette.

Lokalizacja pokoju dwuosobowego: Wrocław, Garbary 2. To zaledwie 200 metrów od Rynku. Bardzo atrakcyjna lokalizacja, która z pewnością wpłynie na poziom satysfakcji z wyjazdu.

Lokale gastronomiczne i atrakcje we Wrocławiu

Wspominane wyżej śniadanie w Dinette to tylko jedna z kilkunastu możliwych do wyboru opcji w okolicach Starego Miasta. W zależności od tego, ile dni planuje się spędzić na wycieczce we Wrocławiu, każdego dnia jeść je można w innym miejscu: po francusku w Charlotte chleb i wino, a zdrowo i lokalnie w Pochlebnej; latem we wspaniałym ogrodzie Bułki z masłem na Włodkowica 8a lub w ustronnym podwórzu Bułki z masłem 2.0 na placu Solnym.

Nie brakuje we Wrocławiu również świetnych kawiarni na spotkania biznesowe, romantycznych restauracji na kolacje we dwoje czy ciekawych pubów dla podróżujących grup znajomych. Do wartych uwagi zaliczyć można: Art Cafe Kalambur znany jako miejsce spotkań artystów, pub&kawiarnia Literatka, kawiarnia Czarna Magia z uroczym dziedzińcem latem, zabytkowa restauracja i mini-browar SpiżBar Przedwojenna Bistro, klub Manana Cafe. Spośród świetnych restauracji wyróżnić należy także Piec na Szewskiej, od którego zaczęła się lokalna miłość do prawdziwie włoskich pizz.

Piec na Szewskiej znajduje się tuż obok ogrodu Ossolineum, do którego warto udać się po zjedzonej już pizzy. Tam na jednej z ławek w słoneczny dzień, a w pochmurny i deszczowy przy stoliku w środku klimatycznej kawiarni Cherubinowy Wędrowiec, można odpocząć i napić się kawy.