Gdzie szukać ciekawych płytek podłogowych?

Gdzie szukać ciekawych płytek podłogowych?
Szczepan Zawadzki
październik05/ 2019

Jeśli myślimy o płytkach do łazienki, przeważnie zakładamy, że pojawią się one w tym pomieszczeniu nie tylko na podłodze, ale również na ścianach. Niestety, wybór nie musi być wcale prosty. Z jakimi przeszkodami musimy się zatem liczyć?

Najpoważniejsza niedogodność wiąże się z tym, że ścienne płytki łazienkowe zwykle są sprzedawane w większej liczbie niż te, które mają się pojawić na podłodze. Co gorsza, płytki podłogowe są zazwyczaj mniej interesujące niż ścienne tak, jakby sami ich producenci zakładali, że powinny być one przede wszystkim tłem dla tego, z czym mamy do czynienia na ścianie. Jeśli więc chcemy mieć barwną podłogę, musimy liczyć się z tym, że znalezienie idealnych płytek zajmie nam nieco czasu. Raczej nie będą one stanowiły ważnego elementu oferty marketów budowlanych i klasycznych sklepów z meblami. Znacznie lepszą opcją będzie więc postawienie na sklep sprzedający jedynie płytki i właśnie w nim poszukiwanie mniej typowych rozwiązań. Inną opcją wydają się niezbyt tanie, ale wyjątkowo interesujące płytki na zamówienie.

Płytki z Włoch oraz Hiszpanii

Szukasz wyjątkowych płytek o niepowtarzalnych wzorach? Sprawdź ofertę Galerii Wnętrz Mera. Nasza oferta wyróżnia się ponadczasowym wzornictwem oraz najwyższą jakością. Jesteśmy bezpośrednim importerem płytek włoskich oraz hiszpańskich.