Dzierżawa naczep do samochodów ciężarowych

Szczepan Zawadzki
listopad15/ 2022

Biznes przewozowy posiada kilka integralnych elementów, bez których nie mógłby poprawnie funkcjonować. Zdecydowanie są nimi baza, samochody ciężarowe, samochody dostawcze, ale również dobrze dobrane naczepy. Sam ciągnik siodłowy nie jest w stanie przetransportować towaru. Jest tylko siłą napędową dla naczepy, która zabezpiecza cały dobytek. Czasem firma przewozowa w różnych sytuacjach potrzebuje dodatkowych naczep. Wtedy dzierżawa naczep do samochodów ciężarowych wydaje się być dobry wyjściem z takiej trudnej sytuacji.

Na czym polega i kiedy przydaje się dzierżawa naczep?

 

Dzierżawa naczep jest inaczej wynajęciem danej naczepy na różny okres czasu. Dzięki temu formalny właściciel naczepy udostępnia ją innej osobie w zamian za daną opłatę. Najczęściej opłata ta opłacana jest za jeden miesiąc jednak w przypadku naczep czasem firmy/osoby wynajmujące mogą udostępnić ją na krótszy okres czasu. Niestety im krótszy okres czasu tym usługa z reguły w przeliczeniu na ilość korzystanych dni jest droższa. Wtedy ową usługę nazywa się dzierżawą na okres krótkoterminowy. Dzięki niemu można zabezpieczyć luki w firmie, które wytwarzają się w przypadku braku dostępności naczep i zwiększonej ilości zleceń.

Dzierżawa naczep może być też przeprowadzana na dłuższy czas. Jest on zwany wynajmem długoterminowym i pozwala w dłuższym czasie bazować na danej naczepie. Posiadanie różnorodnych naczep jest bardzo ważnym elementem firmy. Dzięki temu można idealnie dostosowywać różnorodne naczepy w taki sposób, aby wyjazdy transportowe były najefektywniejsze. Bowiem według efektywnego transportu aby przejazd był najefektywniejszy naczepa powinna być idealnie wypełniona.

Podsumowanie

 

Posiadając różnorodne zlecenia transportowe warto jest posiadać rozmaite przyczepy i naczepy. Dzięki temu można manewrować dostawami i dobrze rozkładać towar. Żaden profesjonalny przedsiębiorca zarządzający branżą TSL nie wyobraża sobie, aby zlecenie było wykonywane za pomocą naczepy, która jest w połowie pusta.