Czas na wyjazd na zimowisko

Szczepan Zawadzki
wrzesień12/ 2022

Obozy narciarskie dla dzieci są doskonałą okazją do tego, aby młodzi ludzie mieli szansę na to, aby poznać tajemnice związane z tą dyscypliną sportową. Kto wie, może dzieci odkryją w sobie nową pasję, jaka pozwoli na aktywne spędzanie czasu.

Zaufanie do kadry

Róża Wiatrów organizuje zimowisko 2023 z udziałem zaufanej, sprawdzonej i odpowiednio wyedukowanej kadry.No tak, można ich wychwalać pod niebiosa, ale co to tak naprawdę da dziecku? Tak naprawdę to nic, bo dziecko i tak ich nie zna. Warto więc uczyć swoje dziecko tego, że powinno zaufać tym ludziom, którzy przez kilka kolejnych dni będą sprawowali nad nim oraz nad innymi dziećmi opiekę. Na ogół, jeśli pociecha ma jakiś problem, to od razu uderza z tym do rodziców, którzy są przecież lekiem na całe zło. Ale obóz narciarski nie jest przecież dla nich. Trzeba uświadomić dziecko, że w razie wystąpienia nagłych i awaryjnych sytuacji, należy udać się do kadry, która zawsze służyć będzie pomocą swoim podopiecznym.

Dbanie o porządek wokół siebie

Zimowiska narciarskie mają ściśle określony plan. Śniadania, obiady, kolacje odbywają się o określonych porach. Podobnie jest, jeśli chodzi o inne plany na dzień. Dziecko musi znać się mniej więcej na zegarku. Jeżeli opiekun mówi, że za kwadrans jest wyjście, to każdy musi być gotowy na czas. Nie może być takiej sytuacji, że po upływie tego czasu uczestnik obozu będzie znajdował się “w proszku”, wyciągnięty gotowy na łóżku. Zasady obowiązują wszystkich, dlatego warto przygotować dziecko do tego, aby było ono w stanie odnaleźć się w grupie. Tym bardziej, że przez takie zachowanie może zostać także nieświadomie wykluczone ze społeczności obozowej.

Tęsknota za domem

Zimowiska dla młodzieży dedykowane są dla nastolatków, którzy są w stanie poradzić sobie z uczuciem tęsknoty. Rodzice niech się nie obrażą, ale całkiem możliwe, że na okres wyjazdu są oni w stanie zapomnieć chwilowo o domu, ponieważ tak dobrze się bawią. Gorzej z małymi dziećmi, między 7 a 10 rokiem życia. Dla nich tęsknota może być bardziej odczuwalna. I wcale nie ma w tym nic złego. Na szczęście istnieją smartfony, które pozwalają na szybkie połączenie z rodzicami. Już taka tęsknota jest w stanie przynieść dzieciom ogromną ulgę. Dzięki temu dziecko nie będzie tak tęsknić. Na początku wyglądać to może tak strasznie, ale z czasem dziecko przekona się, że na takich obozach jest naprawdę fajnie, w gronie swoich rówieśników.