Nietypowe szafy do sypialni — pomieszczenie zamiast typowej konstrukcji

Szczepan Zawadzki
styczeń30/ 2019

Szafy do sypialni są bardzo ważnym dodatkiem, który pozwala przechowywać rzeczy czy wprowadzać indywidualny charakter w pomieszczeniu. Jednym z najciekawszych rozwiązań, które jest chętnie stosowane w domach jednorodzinnych, są nietypowe szafy w postaci wnęk. Czym zatem są szafy-wnęki? Jakie są ich plusy? Odpowiedzi poniżej.

 

Czym są szafy do sypialni we wnękach?

Szafy do sypialni we wnękach to de facto osobne małe polemiczne przylegające do sypialni, które są jedynie przedzielone drzwiami np. przesuwnymi. Po ich otwarciu mamy do dyspozycji wnękę z półkami i wieszakami. Szaf, jakich nie kupimy jako gotowe konstrukcje, lecz w częściach do montażu. Zazwyczaj są dużo większe niż standardowe szafy do ustawiania w pomieszczeniach. Wykonuje się je, gdy obok sypialni posiadamy odpowiednio duże inne pomieszczenie, aby wydzielić z niego taką szafę.

 

Dlaczego warto korzystać z takich szaf?

Szafy do sypialni we wnękach to bardzo korzystne rozwiązanie z kilku powodów. W przeciwieństwie do zabudowanych szaf mają dużo większą powierzchnię. Dzięki temu szafa taka może służyć również jako przebieralnia. W szafach — wnękach możemy również trzymać pewne urządzenia związane z naszą garderobą np. odświeżacz do koszul w postaci nadmuchiwanego manekina czy parownicę — co jest trudne w standardowych szafach. Możemy urządzić je także według własnych preferencji, gdyż surowy stan wyjściowy pozwala na takie dostosowywanie. Szafy do sypialni w postaci wnęk pomieszczą też dużą liczbę ubrań bez nadmiernego ścisku oraz pozwolą komfortowo przechowywać np. liczne buty.