Masaż klasyczny – co warto o nim wiedzieć?

Szczepan Zawadzki
czerwiec25/ 2018

Jedną z najstarszych form rehabilitacyjnych stosowanych na całe ciało będzie masaż klasyczny znany od dziejów starożytnych. Stosowany w średniowieczu, spopularyzowany przez lekarza szwedzkiego i wykorzystywany przez dzisiejszych fizykoterapeutów, który znakomite sprawdza się u każdego.

Zdrowie jest najważniejsze i warto o nie zadbać zawczasu. Niestety stres, złe odżywianie, różnego typu wypadki losowe, choroby, jak również siedzący tryb pracy powoduje, że mamy często problemy, które uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie. W takiej sytuacji wydaje się, że leki mogą zdziałać cuda, pomóc pozbyć się bólu, złagodzić dolegliwości, czy zrehabilitować uszkodzone tkanki, mięśnie czy osłabione stawy lub kości. Oczywiście w wielu przypadkach pomoc farmakologiczna jest niezbędna, ale jest coś bardziej korzystnego, co nie przyczyni się do negatywnego wpływu na żołądek czy wątrobę. Najlepszym rozwiązaniem takich przypadków wedle współczesnej medycyny wydaje się wybór technik wchodzących w skład masażu klasycznego wywodzącego się z Chin.

Masaż klasyczny potrafi zdziałać cuda!

Masaż klasyczny wykorzystywany jest w wielu przypadkach. Nie tylko przy chorobach zaniku mięśni, porażenia mięśniowego, czy też przy bólach kręgosłupa, ale również przy dolegliwościach stawowych, niskim ciśnieniu krwi, rozedmie płuc, zapaleniu korzonków albo zmianach zwyrodnieniowych tkanek miękkich. Co więcej masaż klasyczny doskonale sprawdza się w przypadku chorób takich jak RZS (reumatoidalne zapalenie stawów), krzywica, nerwica, astma oskrzelowa, obrzęk limfatyczny.

W jakich przypadkach jeszcze masaż klasyczny pomaga?

Wiele osób kierowanych jest także przez specjalistów na zabiegi masażu klasycznego w przypadku zapalenia korzonków, uszkodzeniu rdzenia kręgowego oraz stanach po udarze mózgu. Tak więc, jak widać masaż klasyczny wykorzystywany jest przez specjalistów do rehabilitacji osób chorych bardzo często. Co więcej nawet sportowcy, zarówno zawodowi, jak i amatorzy nie omieszkują się z jego dobrodziejstwa korzystać, szczególnie w trakcie wzmożonych treningów.

Masaż klasyczny dobry na łagodzenie bólu

Ból kręgosłupa, stawów, czy mięśni, to przypadki, które nie muszą długo trwać, jeśli szybko na nie zareagujemy. Bez problemu można wybrać się na masaż klasyczny, który złagodzi ból i rozluźni mięśnie, spowoduje, że poczujemy się lepiej już po pierwszym zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA