Który zestaw mebli kuchennych wybrać?

Szczepan Zawadzki
listopad04/ 2021

Zestaw mebli kuchennych powinien wykazywać się funkcjonalnością. Nie można również zapomnieć o wykończeniu. Meble nie tylko mają zapewniać komfort użytkowania, ale także cieszyć oko, tworząc jednolitą aranżację w domowych wnętrzach.

Zestaw mebli kuchennych z płyty wiórowej

Mówi się, że płyta wiórowa lub płyta MDF to dwa najgorsze materiały, jakie dostępne są na rynku. Osoby, które wychodzą z takiego założenia, chyba nigdy tak naprawdę nie miały do czynienia z takimi meblami, które są w stanie zapewnić ogrom zalet.

Tego typu zestaw mebli kuchennych wykonany jest z 16- lub 19-milimetrowej płyty pilśniowej ze sprasowanych włókien drzewnych (MDF). Dostępne są również takie komplety, które zamiast płyty pilśniowej mają płytę wiórową. Całość, na samym końcu, od strony frontowej, pokryta jest folią PCV. Tego typu meble kuchenne są bardzo tanie, dlatego wiele osób wątpi w ich jakość.

Prawda jest taka, że każdy komplet mebli do kuchni ma swoje zalety, a także wady. Niezależnie od tego, z jakiego dokładnie materiału zostanie wykonany. 

Płyta wiórowa lub płyta MDF ma wiele plusów. Jednym z nich jest możliwość wykonania mebli z dowolnymi frezami. Są one równie popularne, jak meble z prostym wykończeniem, idealnie dopasowanym do stylu nowoczesnego. 

Należy jednak wybierać taki komplet mebli, który ma dokładnie wykonaną okleinę. Kiepskiej jakości produkty nie będą w stanie wytrzymać w miejscu, gdzie na co dzień ma się do czynienia z dużą ilością wilgotności. Pod jej wpływem okleina na meblach będzie odchodzić.