Żarówki LED – popularny oksymoron

Żarówki LED – popularny oksymoron
Szczepan Zawadzki
Czerwiec08/ 2019

Bardzo często możemy spotkać się z określeniem „żarówki LED”. Jest ono tyleż wygodne, co bardzo nietrafione. Dlaczego?

Żarówki i diody

Żarówki LED to określenie powstałe w wyniku wprowadzania rewolucyjnego rozwiązania w sposób, który miał pasować do tradycyjnych przyzwyczajeń. Przez dziesięciolecia każdy z nas stosował bowiem tradycyjne żarówki, czyli szklane bańki, wewnątrz których żarzył się metalowy drucik i ten rozgrzany do wysokiej temperatury drucik emitował światło. Żarówki LED, a właściwie diody LED, nie nagrzewają się w taki sposób, a ich świecenie nie ma nic wspólnego z temperaturą samej diody. Tutaj energia wyzwalana jest w inny sposób. Nie ma żarzenia się. Nazwa mimo wszystko została, ponieważ większość naszego sprzętu była przystosowana używania go z wymiennymi żarówkami, przez co żarówki LED musiały siłą rzeczy wpasować się właśnie w taki układ. Obecnie coraz częściej współczesny design odchodzi od klasycznego układu, który po prostu przestał być konieczny. Nazwa żarówki LED jednak pewnie pozostanie z nami jeszcze długo.

Jeśli szukasz żarówek LED najlepszej jakości sprawdź ofertę sklepu Elektryczny.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości nie ma problemu, aby uzyskać poradę od pracowników sklepu.

https://weyden.com.pl/jak-zabezpieczyc-meble-ogrodowe-na-zime/ http://absenting.com.pl/sposob-na-sukces-w-sieci/ http://schuh-wetsch.org