Meble do salonu

Szczepan Zawadzki
lipiec05/ 2018

Salon to istotne miejsce w każdym domu. To w nim toczy się wspólne życie rodzinne, to tutaj odpoczywamy i relaksujemy się po pracy i w weekendy. Dlatego warto zadbać, aby pomieszczenie te było właściwie zaaranżowane.

Podstawowe zasady

Jednym z najprostszych sposobów zapełnienia salonu jest zakup gotowego zestawu mebli. Mogą być to na przykład meble Wójcik, które charakteryzują się wysoką jakością i pomysłowością w zakresie projektowym. Taka forma urządzania salonu ma tę zaletę, że nie musimy indywidualnie dobierać każdego mebla. Oszczędzamy przez to czas, a także pieniądze, Gdyż wybór zestawu wiążę się oczywiście z mniejszą ceną, kiedy meble sprzedawane są nam w pakiecie. Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielny wybór mebli, to pamiętajmy, że istnieje pewien schemat doboru wyposażenia. Przede wszystkim najpierw kupujemy meble, a potem dopasowujemy do nich odpowiedni kolor ścian. Łatwiej jest bowiem przemalować ściany, niźli kupić kolejny zestaw mebli. Te powinny zostać dobrane w kontraście. Jeśli mamy jasne meble, to ściany powinny być ciemne. Nie wolno nam też przesadzić z nadmiarem kolorów. Zbyt duża ich liczba sprawia, że oczy, a także mózg nie odpoczywają. Trzy może cztery, to maksymalna liczba kolorów w salonie.

Wypoczynek

Salon z założenie ma służyć do wypoczynku i bawienia ewentualnych gości. Dlatego centralne miejsce powinna zajmować spora sofa. Jeśli chcemy podążać za modą, to powinna być ona optycznie lekka i nawiązywać do design z lat sześćdziesiątych. Fotele w stylu retro, koniecznie z tapicerką, tylko podkreślą nawiązanie do eleganckich stylów. W salonie powinna też panować harmonia. Nie chodzi tu tylko o wspólną paletę kolorystyczną, ale też podobny układ wzorów na tapicerce, czy materiał, z którego wykonano wszystkie meble. Trzymamy się zatem tego samego gatunku drewna, a w przypadku nowoczesnej aranżacji, zachowujemy równowagę między szkłem a stalą.

aahasc.org https://poochfest.org/zestaw-sztuccow-jaki-komplet-wybrac/ globecarp.pl