Jak zaplanować letniego grilla?

Szczepan Zawadzki
sierpień07/ 2020

Grillowanie jest kwintesencją wakacji – spotkania na świeżym powietrzu i wspólne spożywanie posiłków to świetna opcja na klasyczny obiad. Na grilla zapraszamy bliskich i znajomych – co zaproponować im do jedzenia? Jak przygotować taras czy ogród na przyjęcie gości?

Grillowanie – co wybrać?

Grillowanie dzisiaj to prawdziwa przyjemność – producenci proponują nam innowacyjne grille gazowe, które zastępują klasyczne grille na brykiet. Podstawową różnicą jest fakt, że podczas grillowania nie jest wydzielany gryzący dym. Dodatkowo grille gazowe pozwalają na samodzielne regulowanie wysokości płomienia pod potrawami, przez co zmniejsza się ryzyko na ich przypalenia.

Dobrym rozwiązaniem może być też obiad przygotowany wcześniej przy pomocy nowoczesnych garnków. Garnki stalowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – stal nierdzewna 18/10 to materiał wysoce odporny na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci i rdzy. W dnie nowoczesnych garnków stalowych umieszczone są specjalne dyski. Ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Dzięki dyskom potrawy są szybciej przygotowywane, a my sami oszczędzamy energię!

Jak przygotować stół?

Chcąc ugościć bliskich z rozmachem przede wszystkim wybierzmy odpowiedni zestaw sztućców. Szukając kompletu sztućców na polskim rynku warto wybrać produkty pochodzące od najlepszych producentów: zaproponują nam oni zestawy nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim trwałe i wykonane z materiałów najwyższej jakości. Szukając pięknych sztućców zwracajmy uwagę na zdobienia: projektanci proponują nam komplety inspirowane nowoczesnym designem, jak i zestawy oddające klasyczne wzorce. Istotne jest, aby sztućce były nie tylko piękne, ale również odpowiednio wyważone i profilowane.

 

 

ipjforum.org kb-direct.pl alliancedoctor.com