Jak wyposażyć pokój nastolatka?

Szczepan Zawadzki
Kwiecień10/ 2018

Stworzenie wygodnego i funkcjonalnego pomieszczenia dla dziecka nie jest proste – konieczne jest uwzględnienie jego indywidualnych potrzeb, jak również zasobności naszego portfela czy tego, jakie pomieszczenie przeznaczone jest dla dziecka. Na szczęście dzisiaj mamy olbrzymi wybór, jeśli chodzi o meble młodzieżowe. Co wybrać? Jakie produkty powinny zwrócić naszą szczególną uwagę?

W poszukiwaniu wygody i dobrych materiałów

Podstawą w kupnie nowych mebli do pokoju nastolatka jest zadbanie o to, aby produkty te były wykonane z wysokiej klasy materiałów. Obecnie najpowszechniej stosowane są deski meblowe, których grubość może być praktycznie dowolna. Stosunek ceny do jakości materiału jest bardzo korzystny dla klienta, dlatego deski pozostają dzisiaj najchętniej wykorzystywanymi materiałami do produkcji drewna.
Deski pokrywane są laminatami – materiały te zakrywają strukturę deski i nadają meblom estetyki. Obecnie w sklepach znajdziemy miliony różnorodnych laminatów, również takie, które do złudzenia przypominają strukturę drewna. Meble młodzieżowe Forte powinny być także odporne na uszkodzenia. Zdecydowana większość laminatów jest odporna na niewielkie zarysowania, ścieranie, wnikanie brudu (struktura nie jest porowata).

Jakie elementy powinny znaleźć się w pokoju? Z pewnością będzie to szafa lub komody na ubrania, biurko, regały na książki czy inne zbiory. Ważne oczywiście jest też wygodne łóżko. Dopasowanie konkretnych mebli wynikać będzie również z wielkości pomieszczenia, gdzie umiejscowiony będzie pokój nastolatka.

Sklep internetowy czy stacjonarny?

Dzisiaj mamy zdecydowanie więcej możliwości związanych z kupnem mebli. Dawniej musieliśmy jechać do sklepów meblowych, często umiejscowionych przy granicach miasta. Dzisiaj wystarczy wejść na stronę gama-sklep.com.pl i usiąść wygodnie w fotelu – wybór mebli w sklepach internetowych jest praktycznie nieograniczony.

 

http://naropa2016.org http://warnstam.org/w-poszukiwaniu-atrakcji-na-zachodniej-scianie-polski/ https://e-oko.com