Ekologia na wyciągnięcie ręki!

Szczepan Zawadzki
marzec16/ 2018

Ekologiczne życie jest dzisiaj dla wielu normą – unikamy plastikowych reklamówek, segregujemy śmieci, wnikliwie czytamy etykiety kupowanych produktów spożywczych. Okazuje się, że działań proekologicznych może być naprawdę więcej – wśród nich wiele bardzo prozaicznych. Co warto wprowadzić w życie?

Torby papierowe nie tylko na zakupy!

Papierowe torby wykorzystywane są przez nas przede wszystkim jako pakunki na zakupy. Producenci tacy jak induplo.pl dbają o to, aby wykonywane były one z grubego papieru, odpowiednio sklejonego i odpornego na niewielkie uszkodzenia. Papierowe torby są także chętnie wykorzystywane jako… opakowanie na prezenty! Pomimo swojej surowości nawiązują one do natury i doskonale wyglądają ozdobione prostymi elementami: n. gałązką świerka, zasuszonymi kwiatami czy po prostu wstążką.

Papierowe torby są znacznie bardziej ekologiczne od toreb wykonywanych z plastiku czy lakierowanych. I co najważniejsze: są to torby wielokrotnego użytku!

Ekologia w domu – postaw na nowoczesne rozwiązania!

W poszukiwaniu interesujących rozwiązań do domu z pewnością każdy z nas natknął się na reklamy paneli słonecznych. Instalowane na dachach urządzenia pozwalają na ogrzewanie wody użytkowej bez konieczności marnowania energii. Poza samymi panelami warto również zainteresować się przydomowymi oczyszczalniami ścieków.

 

 

gazetastonoga.pl pergole tarasowe aluminiowe lillanails.pl